| Mihăilă_Bogdan_Iulian_2002 a întrebat:

Am un hard disk pe care nu îl mai folosesc și aș vrea să il pun in PC. Problema este că are Windows pe el. Ce trebuie să fac? Am citit că pc-ul va funcționa mai bine. Dau funda. Va mulțumesc.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sa-l stergi. Il pui ca al 2-lea HDD. Faptul ca are Windows pe el nu te ajuta. Vezi ca sloturile SATA au pe placa de baza o numerotare: 0, 1, 2, 3. Zero este primul si acolo il pui pe cel cu Windowsul mai bun, instalat in calculatorul, ala altfel nu va merge decat in rare cazuri. Pe cel ce trebuie sters (celalat trebuie sters pentru ca nu te ajuta la nimic un al doilea HDD cu Windows pe el, ci doar incurca ocupand loc.) il pui in slotul 1 sau care vrei. El va aparea ca fiind al doilea. Apoi cand intri in Windows dai clic dreapta pe el si-l formatezi. Il poti folosi sa pastrezi ce vrei pe el.

| Mihăilă_Bogdan_Iulian_2002 explică (pentru Salontanul):

Îți mulțumesc de răspuns, dar aș mai avea nevoie de ajutor. Acesta este emailul meu mbogdaniulian15@gmail.com

| Salontanul a răspuns (pentru Mihăilă_Bogdan_Iulian_2002):

Multumesc si eu! Daca mai ai intrebari poti sa le pui la "Trimite-i un mesaj" de aici: https://www.tpu.ro/utilizator/icqt
Este tot ca si cand ai scrie un e-mail.

3 răspunsuri:
| BostanDaniel1974 a răspuns:

Trebuie sa reinstalezi windowsul si driverele