| Alfred0703 a întrebat:

Am un HDD de 150 de Gb(primary HDD) si vrea sa il inlocuiesc cu unul de 1TB.
1. Trebuie sa formatez noul HDD ca sa pot instala windows pe el?
(Daca da atunci un tutorial cv)
2. Cum impart cei 1000GB in partitii si cum le setez sa fie primary sau secondary(tutorial daca se poate)

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Mai usor de atat nici ca nu se putea, si nu ai nevoie de nici un fel de tutorial.
1. Da, il formatezi cand ajungi la partitionarea lui in timp ce instalezi windows-ul.
2. Tot la partitionare vei avea acolo un buton : ''new'' unde daca il apesi iti apare cati GB de memorie vrei sa fie partitia respectiva, apoi apesi butonul apply.