| cristi1351 a întrebat:

Salut, am un hdd, si mai vreau sa cumpar 1, vreau sa va intreb: in loc de cablul sata pot conecta cablul molex? (are hdd-ul un loc pentru molex) deci 1 cablu sata in 1 hard si in al doilea cablu molex se poate?

3 răspunsuri:
| IamPharell a răspuns:

NU. Exista 2 tipuri de HDD. unu SATA altu IDE. deci nu poti

| cristi1351 explică (pentru IamPharell):

De fapt, un HDD sata se poate alimenta prin doua locuri, ori cu cablu molex ori cu sata, si dupa aia vine cablu de date, eu intrebam ca daca alimentez cu molex nu poate patii nimica hardu https://www.google.ro/......ps?/search vezi in dreapta

| cristi1351 explică:

****