| anonim_4396 a întrebat:

Salut!
Am un Huawei fără servicii google.
Azi dimineață am vrut și eu sa intru pe chrome și când am dat sa lansez aplicația, ma baga în setări la informații despre el, l-am dezinstalat, l-am instalat iar dar, degeaba, știe cineva ce ar putea fi? Sau mai are cineva problema asta?
Țin sa menționez ca pana ieri seara inclusiv a mers perfect.

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Instaleaza-ti alt browser: Opera, Mozilla Firefox, etc.

| lCupidon a răspuns (pentru Bula):

Am făcut asta deja, dar eu am nevoie de răspunsuri la întrebarea pe care am pus-o

| Zuzu1991 a răspuns (pentru lCupidon):

Dude, pui intrebari cu raspuns evident, nu ai servicii google, iar chrome e facut de google, si incerci sa il folosesti pe un telefon care a fost scos oficial din google suport, deci nu o sa mearga nimic de la google pe el daca nu il manaresti (sunt asa de sigur ca, gasesti solutie de instalat serviciile google pe el, de nici nu iti vine sa crezi, dar imi e prea lene sa caut pentru tine)

| lCupidon a răspuns (pentru Zuzu1991):

Pai am întrebat pentru a funcționat chrome-ul 3 luni + și deodată nu a mai mers, poate eraa la mai multa lume, nu aveam de unde sa știu.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru lCupidon):

Atunci nu stiu, incearca sa resetezi aplicatia:
https://consumer.huawei.com/ro/support/content/en-us00706893/

| Bula a răspuns (pentru lCupidon):

De ce iti trebuie neaparat Chrome?
Sunt o gramada de alte browsere si mai bune.
Iar pe pagina Google (search) poti intra din orice browser. Iar de acolo si la alte servicii...

| lCupidon a răspuns (pentru Bula):

Nu am zis ca am nevoie de chrome, doar mi s-a părut ciudat ca ma trezesc și nu merge chrome-ul

| Bula a răspuns (pentru lCupidon):

Sa fii bucuros ca-ti functioneaza sistemul Android pe Huawei. Sunt certati cu Google, care este creatorul SO Android.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Totul este ok, pana depistează google ca folosești un serviciu google pe un telefon interzis. Apoi blochează accesul.