| Gabriel20001 a întrebat:

Salut, am un Huawei p20 lite și aseară s-a stins așa instant avea 90 la suta la baterie, apoi nu a mai reacționat la nimic, nici încărcător, nici factory reset, vreau să îi fac resoftare, știu un program pe pc Flash tool dar știu că este doar pentru procesoare media teck, eu am Kirin, poate or fii mergând sau ce program asemenea știți, vă rog eu frumos!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Resoftare se poate face doar daca partea hardware este functional.
Du-l la un service sa verifice intai telefonul, iar softarile sa le faci doar daca este functional!

| Gabriel20001 explică (pentru Bula):

Nu avea ce sa pice e și luat de nou, plus ca el înainte cu o oră mergea și nu avea nimic

| Bula a răspuns (pentru Gabriel20001):

Daca e nou, sa nu te apuci de resoftare sau alte manevre, fiindca pierzi garantia!
Du-l inapoi la vanzator (impreuna cu bonul de casa sau factura), sa fie reparat sau inlocuit in timp de garantie!

| Alexuţ02 a răspuns:

Nu știu programe dar, de când ai telefonul? Este luat de nou sau SH