| anonim_4444 a întrebat:

Salut, am un iPhone 4 cu iOS 5.1.1 jailbreak si vreau sa stiu daca atunci cand apare iOS 6 si ii fac update : 1)se blocheaza telefonul din cauza jb in timpul update-ul sau dupa?
2)se pierd aplicatiile din install0s?
3) am 2 gb in iTunes la bara cu Other din cauza JB, dupa update se elibereaza memoria de la Other?

Răspuns Câştigător
| valentino52 a răspuns:

Da o sa pierzi aplicatiile din install0us. Daca ai jb nu poti sa ii faci update OTA (over the air) va trebui sa conectezi la calculator si ii dai din iTunes. Eu deja am iOS 6 beta 4 dar nu exista jailbreak pentru el decat tethered...

2 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Dacă faci update, telefonul va intra în recovery mode și va trebui resoftat, iar jailbreak, decodat și așa mai departe.

| valentino52 a răspuns (pentru 0rlando):

In primul rand nu ai de unde sa stii daca el are nevoie de unlock poate telefonul e nerverlocked sau codat pe o retea din Romania in care il si foloseste. Daca da update nu mai are ce jailbreak sa faca din moment ce o sa fie abia aparut softul nu exista solutie de jailbreeak.