| RappMusicc a întrebat:

Am un iPhone 4 si am cumparat microSIM Orange. L-am bagat in telefon si sus la semnal scrie Orange 3G si cateodata Orange E. Asta inseamna ca am net? De exemplu am umblat prin setari si am scos aia si scria doar Orange.Dar de ce scrie 3g? Ca am incercat sa intru pe net si nu merge. Trebuie activat sau cum? Dau funda!

6 răspunsuri:
| MCG a răspuns:

3G SI E sunt prescurtarile de la viteza conexiunii de date. 3G este una dintre vitezele superioare (alaturi de 3.5G si 4G) si permite rate de transfer de pana la 3.2 MB\s. E acela de care zici tu provine de la EDGE si este o viteza inferioara la net! Totul tine de acoperirea retelei!

| RappMusicc explică (pentru MCG):

Si am net?

Răspuns utilizator avertizat
| RappMusicc explică (pentru Marius910):

Cum fac sa mearga netu?

Răspuns utilizator avertizat
| MCG a răspuns (pentru RappMusicc):

Da!