| AlinRemi a întrebat:

Am un iphone 4 si am o problema la el, acum o ora mai aveam 2% baterie si mi s-a stins ( am facut intentionat, voiam sa ii formatez bateria). Cand il bag la incarcat se aude din 10 in 10 secunde un sunet, l-am lasat 30 minute la incarcat si tot nu s-a aprins, oace ce s-a intamplat?
Am incercat sa il pornesc cu incarcatorul bagat in el si fara dar nimic.
Cum pot rezolva?

Răspuns Câştigător
| andrei690 a răspuns:

Incearca un hard reset. Ti apasat home plus sleep/wake pana se stinge si reporneste

| AlinRemi explică (pentru andrei690):

Stiu cum se face dar nu as vrea, l-am luat la mana a 2-a si asa am mai facut cu inca unu. si cand sa il activez mi-a cerut contul de icloud al primului utilizator si n-am avut ce sa-i mai fac.

9 răspunsuri:
| andrei690 a răspuns:

Incearca sa il incarci la usb computer-ului

| AlinRemi explică (pentru andrei690):

Am incercat, nu merge sad

| andrei690 a răspuns:

Da daca il bagi in incarcator iti arata bateria pe ecran?

| AlinRemi explică (pentru andrei690):

Nu, doar se aude un sunet...

| andrei690 a răspuns:

Scoate incarcatorul. incearca sa l deschizi pana iti arata ca trebuie sa l bagi la incarcat si atunci il conectezi si vezi daca o ia si e ciudat ca se tot intrerupe conexiunea de aia se aude sunetul

| AlinRemi explică (pentru andrei690):

Nu se intrerupe conexiunea, dupa fix 10 secunde se aude sunetul. Nu merge aprins nici cu incarcatoru bagat nici fara, nu se aprinde ecranul deloc...

| andrei690 a răspuns:

De unde esti?

| AlinRemi explică (pentru andrei690):

Sunt din Craiova, gata l-am facut. Am tinut pe butonu de deblocare si pe home 10 secunde ( ca si cum l-as baga in dfu mode. ) si le-am dat drumu la amandoua cand a aparut sigla. si s-a pornit. Mersi mult ca m-ai ajutat.