| IonutBT009 a întrebat:

Salut, am un iphone 4s de 8 gb, mi-am instalat de ios 8.1.3, iar acum vreau sa ma intorc la ios 7.1.2, m-am uitat pe internet si am facut cum zic ei, numai cand dau restore imi apar diferite erori, odata 3004, 3194, si degeaba am incercat sa le rezolv ca tot nu merge, stie careva de ce?

6 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Nu e un proces reversibil din cate stiu. ios 8 e pentru 5, 5s, insa pentru 4s am inteles ca da probleme. cunosc o persoana ce a ramas fara semnal de retea dupa ce a actualizat. in final a aruncat telefonul. sper sa nu fie si cazul tau. incearca la un serviciu tehnic de Apple.

| IonutBT009 explică (pentru gelu1970):

Nu am probleme cu reteaua sau asa ceva...problema este ca am luat telefonul unui prieten, tot 4s dar ios 7.1.2, fata de al meu se misca mult mai bine, si sa tinem cont, al meu e nou, el il are de vreo 6 luni...

| gelu1970 a răspuns (pentru IonutBT009):

Ionut, majoritatea ce au actualizat au aceeasi problema. telefonul e mai lent, raspunde mai greu. cazul ca poti ramane fara retea nu e regula. pana si 5s au intampinat aceeasi problema in principiu, insa dupa doua trei "petice", adica update-uri si-au revenit. 4 si 4s, cred ca e o greseala sa fie actualizate la ios 8.
asa cum am zis, consulta pe cei de la Apple.
si vechimea telefonului nu cred ca e importanta. cel al prietenului tau are un sistem operativ mult mai optim relationat cu modelul telefonului.
actualizarile sistemului operativ de multe ori are doua taisuri.
bafta.

| AdmiNuL a răspuns:

Salut! Du-te la magazinul de unde l-ai cumparat cu el! Sigur te vor ajuta baietii! Bafta cu telefonul!

| IonutBT009 explică (pentru AdmiNuL):

Hm..nu stiu ce sa zic...