| Marian242 a întrebat:

Am un iPhone 6 blocat iCloud se mai poate face?

4 răspunsuri:
| Zorok a răspuns:

Daca te referi la deblocarea acestuia, da se mai poate.Trebuie sa mergi cu acesta in anumite service-uri pentru deblocare.Deblocarea costa vreo 500 de lei.

| suntserios a răspuns (pentru Zorok):

Nu deblocheaza nimeni conturi de icloud...

| Maldini a răspuns:

Nici o sansa, un iPhone blocat in iCloud nu ti l mai poate debloca nimeni. Il vinzi pentru piese, te va refuza orice serive. Stiu cazuri destule, nu ai patit doar tu.
E o metoda de securitate, chiar si daca ai cumparat de la cineva un iPhone si ai pus iCloud ul tau peste ceva timp mai poate cere parola veche a celui de la care l ai cumparat. Daca nu poti lua legatura cu el, s-a dus.
E un brand foarte securizat, daca ai pierdut parola nu mai ai ce face cu telefonul
Iti garantez