| kristescu a întrebat:

Salut
Am un iphone si nu pot sa l activez
Imi spune "iphone.ul dvs nu a putut fi activat deoarece serverul de activare nu poate fi conectat. Incercati sa conectati iphone.ul la itunes pentru a.l activa sau reincearca peste cateva minute

1 răspuns:
| Celodrix a răspuns:

Multe telefoane iphone in ziua de azi se vand pe internet ca painea calda, iar 90% dintre aceste telefoane nu au cont, mai exista sunt "furate" de la anumiti indivizi, iar acest sistem introdus la iphone blocheaza anumite functii de pe telefon pentru ca acel "hot" care a "furat" telefonul, sa nu poata avea acces total la telefon.