| andreimpwr a întrebat:

Salut, am un IPhone x, atunci când de exemplu când sunt in timpul unui meci pe PUBG, mi se diminuează luminozitatea și mi se întuneca ecranul deodată ca și cum ar fi luminozitate automata, in setările ecranului toate chestiile de luminozitate automata sunt dezactivate, ce as putea sa-i fac sa nu mi se mai intunece ecranul?!

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Da cu iPhonu' de pamant
NO SHlT
explicatia mea e ca bateria se incinge si/sau se descarca prea rapid, iar Apple MF sunt recunoscuti pentru magarii de rahat de genul asta (la telefoanele mai vechi, reduceau DRASTIC puterea procesorului, pentru ca bateriile cu Lithium mai vechi de un an, daca le creste consumul brusc, pot sa taie curentul de tot si sa se inchida telefonul

asa ca si acum, cand esti in joc, se consuma la maxim, asa ca iOS-ul ia masuri drastice si ABERANTE!

ca sa verifici ce spun eu, e simplu, joaca-te connectat la incarcator sau la o baterie externa, vezi daca face la fel!

| andreimpwr explică (pentru Bizon95):

Următorul telefon va fi un Android laughing oricum, va mulțumesc frumos pentru răspunsuri!

| Bizon95 a răspuns (pentru andreimpwr):

Cu placere!

6 răspunsuri:
| frum a răspuns:

Mod consum redus va este dezactivat?

| andreimpwr explică (pentru frum):

Da, este dezactivat

| frum a răspuns:

Accesibilitate - zoom- filtru zoom este NIMIC?