| Sparkii a întrebat:

Salut, am un iphone xs si a cazut in apa si a fuctionat putin si s-a stins apoi am bagat telefonul in orez si cred ca a ramas un bob de orez la mufa de la incarcator ca nu mai intra toata mufa in telefon. Ce este de facut? Ps telefonul nu se mai aprinde

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La reciclare.

| Catrice a răspuns:

Aia e, îl duci la service.

| badpanda a răspuns:

Incearca sa-l extragi cu furtunul de la aspirator, daca nu l-ai presat prea tare inauntru.Sa nu incerci cu ac sau scobitoare ca distrugi lamelele care fac contact.