| Dorus_Ionut_1995 a întrebat:

Salut am un j5 prime si nu îmi mai merge touch-ul și telefonul nu are mai mult de 3 luni de când a fost cumpărat

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

3 luni de la cumpărare înseamnă un an şi 9luni de garanție rămas.
Vrei să-l ducem nii la service, sau de ce ai scris pe TPU în loc să îți ceri dreptul?!?

| Nevroza a răspuns:

Du-l la garantie. Poate rezolvi ceva.

| GhostRider24 a răspuns:

La achiziționarea unui telefon nou primești garanție timp de 24-48 de luni, gratis sau contra-cost.
Dacă are așa ceva, îl duci înapoi de unde l-ai cumpărat să ți-l trimită în service. Însă dacă telefonul are urme de căzături sau dacă l-ai stricat tu, o să plătești repararea lui.

| John22121994 a răspuns:

Dacă nu are nici 3 luni de când a fost cumpărat, cuvântul :Garanție, îți spune ceva?