| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Am un laptop Acer aspire 5610z la care este spart displayul si nu se vede nimic. Cum pot conecta un monitor la laptop? am incercat ca il conectez, apasand tastele FN-F1...FN-F12 si nu a mers.

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Cred ca la tine e Fn+F5
in tasta f5 trebuie sa ai desen cu un screen sau ceva asemanator.

| UnAltAnonimCelebru explică (pentru gelu1970):

Da. am un ecran pe f5. dar cand conectez monitorul la laptop imi arata cum se incarca ( ca atunci cand iti deschizi un calculator) si apoi scrie pe ecran No Signal, si se stinge

| gelu1970 a răspuns (pentru UnAltAnonimCelebru):

Cu monitorul conectat la laptop, startezi si apesi tastele Fn+F5.
ar trebui sa iti dea semnal video pe monitorul respectiv.