|

Salut,am un laptop'Acer/ aspire 5715z '' i am reinstalau windowsul de 3 ori, diferit, si mi se stinge dupa ceva timp de folosire, nu se incalzeste, absolut deloc,, l am testat in blana 10 minute si nu s-a stins,'Aida'',,?

2 Raportează Evaluează
2 răspunsuri:
| a răspuns:

Ti se stinge asa instantaneu ca si cum ai scoate un pc din priza? daca ti se intampla asta poti incerca sa reinstalezi windows luat de la Microsoft de pe pagina oficiala, iti recomand windows 8, daca stii si poti face stick bootabil fa unul, si in windows menu formatezi toate partitiile, poate stii mai multe decat mine in it, eu iti zic doar, dar nu are rost sa incerci daca ziceai ca ai reinstalat de 3 ori,daca nu e in garantie fa-ti curaj,desfa-l si uita-te pe piese la condensatori sa vezi ce si cum,daca vezi vreunul umflat, atunci aia e problema, daca nu, atunci curata-l posibil sa nu elimine caldura disipata de la procesor, asta doar daca nu ai garantie

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Anumite modele de laptopuri Acer au probleme cu chestia asta, unele de la placa de baza altele de la hdd, trebuie trimis in garantie daca mai ai, dar mare grija cu garantia se repara la o firma "faina rau de tot, ti-l aduce mai mult mort decat viu", daca il trimiti de 2x si vine cu alte probleme decat l-ai trimis initial, apeleaza la opc, vei vedea singur, poate tu ai un noroc aparte de firma SAMABIT.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează