| florinmadalin a întrebat:

Am un laptop Acer aspire 7540g si am instalate 2 placute ram de 2 gb DDR2. Laptop-ul are 2 sloturi si in mai multe programe zice ca suporta si memorii DDR3. Cum e posibil avand doar doua sloturi? Ca parca nu aveau aceiasi crapatura memoriile ddr2 si ddr3.

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Porcarii de programe! Verifici ce spune producatorul, nu cu prostii de programe!

| dannyel86 a răspuns:

Nu scrie nicaieri ca se poate pune pe modelul tau memorie DDR3. Pe site-urile consultate apare doar DDR2. Si, daca am vazut bine, se pot pune pana la 4 gb de rami, adica placute DDR2 cu cate 2 gb fiecare, la frecventa suportata.

| florinmadalin explică:

Da oricum producatorul zice 4 gb ram de 667 mhz si eu ii am de 800 mhz happy.