| EduardJackson a întrebat:

Salut, am un laptop Acer Aspire, un model mai nou si are doar o mufa pentru casti/microfon. Am luat un: http://imgur.com/AchpfsG - ca sa pot baga si casti si microfon, doar ca atunci cand aleg cum sa fie tipul sunetului, daca dau de exemplu pe headset (merg doar castile si ignora celalalt 'jack' adica microfonul), este vreo posibilitate de a rezolva aceasta problema? Nu suport microfonul integrat deoarece se aud tastele.

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Nu, iar adaptorul ala nu te ajuta cu nimic! Daca ai gandi putin tehnic ai vedea si de ce!

| EduardJackson explică (pentru K0sti):

M-am gandit dar nu stiu exact cum sa explic, la unitati de exemplu, sunt doua tipuri de mufe ca sa le zic asa (una verde si una un fel de roz), trebuie sa exista o rezolvare, este imposibil. Microfonul asta integrat se poate strica si am mai vazut pe net un alt fel de adaptor, dupa parere ta, crezi ca ar functiona? Link: http://image.dhgate.com/......dapter.jpg

| K0sti a răspuns (pentru EduardJackson):

Doar daca mufa din laptop stie asta, adica e o mufa combinata, microfon/casti!