| anonim_4396 a întrebat:

Am un laptop Acer cu webcam incorporat. Vreau ca pe timpul noptii sa inregistreze, dar am observat cu ajutorul programului Debut Video Capture ca nu se vede pe timp de noapte. Stiti voi cumva alt program, sau cum as putea inregistra noaptea (infrarosu) happy?

Multumesc!

2 răspunsuri:
| Sellak a răspuns:

Nici un program nu o sa-ti faca cameara sa filmeze noaptea. Ai nevoie de o camera speciala care poate filma in intuneric.

| KanameKuran a răspuns:

Webcam-ul si camera cu infrarosu sunt doua tipuri diferite de dispozitive ce capteaza unde luminoase. O camera obisnuita poate capta undele pe care le putem percepe noi, oamenii, cu ochiul liber. Camerele cu infrarosu, pot capta unde pe care noi, oamenii, nu le putem percepe cu ochiul liber. Prin urmare, nu poti folosi o camera web pe post de camera cu infrarosu. Poti adauga un filtru de culoare care sa dea iluzia de infrarosu, insa asta nu te va ajuta cu nimic.