| Yohei a întrebat:

Salut! Am un laptop, Acer Nitro 5 AN515-54. Il am de aproape un an si se incalzeste nefacand nimic, imi sta in 89-90 grade si ventilatoarele inainte nu se auzeau aproape deloc, acum se aud din ce in ce mai tare daca folosesc laptopu, si se aud si daca nu-l folosesc, gen daca il las deschis. Dupa ce il inchid si se raceste, in momentul cand il deschid, nu dureaza 3 minute ca e deja cald. Stiti ce as putea sa-i fac?

Răspuns Câştigător
| Design2021 a răspuns:

Poate ai mult praf, circulatia aerului nu mai este ca inainte, sau trebuie schimbata pasta conductoare, ventilatorul ar putea fi pe duca, variantele sunt multe.

Cel mai bine il duci la un service de pc-uri.

4 răspunsuri:
| alex2009 a răspuns:

Trebuie dus la curatat+ pasta schimbata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra in task manager vezi ce ruleaza

| OvidiuNitan364 a răspuns:

Probabil ti-a intrat praf de pisica pe la ventilatoare. Ia un cutit, desfa capacul si stergeti cu hartie igientica praful din el.