| Terente6999 a întrebat:

Am un laptop Acer si aproape toate jocurile pe care la-am instalat pe el nu au mers. Inainte am avut windows 10 si am crezut ca problema e de la windows asa ca am instalat windows 8.1 dar la fel. Nu stiu ce sa fac.
Laptopul are 4Gb ram, Placa video AMD Radeon HD 8240 cu 512MB Graphics system memory si procesor dual-core AMD E1-2500(1.4GHz).
Please help!

Răspuns Câştigător
| Arthiom a răspuns:

Ba, niste jocuri tot trebuie sa iti mearga pe laptopul ala. Este un site numit "can you run it". Intra pe el, cauta jocul pe care vrei sa il iei, da click pe can you run it, urmeaza instructiunile si vezi ce iti zice daca il poti rula sau nu. Daca totusi jocurile nu merg deloc, da si tu update la directx si driverul placii video.

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ala e laptop de office, nu de jocuri...asa ca nu mai spera!

| Terente6999 explică (pentru K0sti):

Oare char asa sa fie?

| octav005 a răspuns:

Instaleaza w7 si o sa iti mearga

| Terente6999 explică (pentru octav005):

M-am gandit si la varianta asta si am sa o si incerc.