| Sebastian72 a întrebat:

Salut am un laptop Asus a541U si cand am incercat azi sa intru pe el nu mai incarca bateria sta aprins daca bag incarcatoru si 2 3 ore dar bateria ramane la 5% si nu mai incarca ai idee ce poate fi? daca scot incarcatorul zice sa il bag ca mai e putina baterie. Multumesc astept raspuns.

Răspuns Câştigător
| Muresan_Marius_Ioan_1975 a răspuns:

Ar fi bine daca ai de unde sa incerci cu alt incarcator sa vezi daca tot asa face, atunci trebuie alt acumulator sau daca incarca normal cu incarcatorul de schimb al tau e defect.Inclin sa cred ca e defect incarcatorul ca ar trebui sa mearga si fara acumulator alimentat prin incarcator.

| Sebastian72 explică (pentru Muresan_Marius_Ioan_1975):

Pai cand ii scoteam incarcatorul se descarca si cand il bagam inapoi ramanea cu 5% sau cat mai avea si nu urca mai sus bateria sa se incarce la laptop. dar mergea sa umblu pe el toata ziua dar nu urca de la 5% la baterie cu incarcatorul bagat si se misa foarte greu de cand cu bateria.

| Sebastian72 explică (pentru Sebastian72):

Am facut test la baterie uite site https://hotupload.eu/3fh pare in regula stiti ce poate sa aiba?