| SergiuBECIA a întrebat:

Salut am un laptop ASUS A54H,cand instalez driverul placa video se vede foarte intunecat ecranul daca te uiti atent se vede un pic. Daca dezinstalez driverul se vede bine.
Hellp cum sa fac sa nu se vada intunecat.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mai intai incearca sa maresti luminozitatea. Nu stiu cum este al tau dar unele au un buton. Daca nu incearca din Control Panel/Personalaziton/Display/Change Display settings/Advanced settings/Color Management/ Color management (e de 2 ori)/ Advanced/ Calibrate Display. Daca nu merge fa urmatoarele: Dezinstaleaza driverul. Instaleaza "Adobe Flash Player" si apoi "Ma Config": http://www.ma-config.com/en
Apasa pe Start detection/Agent installation/Automatic Installation/. Va apare sa download-ezi fisierul MaConfig_Win.exe. Il download-ezi si apoi il instalezi. In acesta perioada nu inchizi pagina de internet. Dupa instalare dai iarasi "Start detection" si te uiti apoi in "My Drivers". Acolo vei vedea 3 categorii de drivere: verzi, cenusii si galbene. Cele galbene sunt neinstalate. Le instalezi. Cele verzi sunt mai noi. Daca vrei le instalezi, daca nu, nu. Cele gri nu le gaseste. Mai rar se intampla asta. Succes!