| Preotul500 a întrebat:

Am un laptop Asus, azi dimineata cand l-am pornit pur si simplu imi apare o eroare de genul "Windows recovery" sau ceva de genul, am un stick bootabil dar când apas ESC pentru a selecta boot-ul ma duce in meniul BIOS. Vreo idee cineva cum pot rezolva?

Răspuns Câştigător
| Alexuţ02 a răspuns:

Salut, ai probleme la hard, recomand un SSD.

2 răspunsuri:
| Gabriel9707 a răspuns:

Exista mai multe posibilitati, depinde de la laptop la laptop. Cand intri in BIOS mergi la boot menu si alege ca prima varianta de boot sa fie USB, salvezi si iesi. Daca tot nu face boot stinge-l si incearca cu F12 ca sa intri in meniul de BOOT sa selectezi de unde sa booteze. Daca tot nu merge pune o poza aici.

| blzer a răspuns:

Salut,

Observ din ce în ce mai multe probleme la Windows. thinking

Site-ul Microsoft oferă o mare varietate de soluții în reparerea Windowsului.

Uite aici : https://support.microsoft.com/ro-ro/help/12415/windows-10-recovery-options

Cred că ultima variantă e cea mai potrivită pentru tine!
Succes!winking