| adyurs a întrebat:

Salut, am un laptop Asus fx 503 vd (laptop de gaming pe scurt) si am doar 3 porturi usb: unul ocupat de tastatura, altul ocupat de un usb hub. Vreau sa-mi iau un mouse g502 hero si is curios daca l-aș baga in hub daca ar avea un response time mai mare. Incetineste usb hubul timpul de raspuns sau ar trebui sa il conectez într-unul din posturile originale? Ps: celalalt port il tin pentru stickuri. Dau funda pentru un raspuns clar

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Cred ca mai bine bagi stickurile in hub si mouse-ul direct la placa de baza. Daca ai un hub decent nu afecteaza viteza de transfer deloc. Prin decent nu inteleg neaparat scump. Am un Orico USB 3.0 cu 4 porturi pe care am dat vreo 8-9 dolari...

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"Daca ai un hub decent nu afecteaza viteza de transfer deloc."

un stick are nevorie de o muuuuult mai mare viteză de tranfer decât un (nenorocit de) mouse indiferent de care ar fi el. Așadar lasă stick-ul pe direct și mouse-ul prin hub/switch