| Destraj a întrebat:

Am un laptop Asus gaming fx505gm si intampin o problema destul de mare.
Nu merge sub nicio forma sa instalez windows-ul pe SSD (unul din motivele de ce am si ales laptopul initial).
Am cautat pe net solutii peste solutii si nu am reusit sa fac nimic concret. Am schimbat volumul SSD-ul din MBR in CPT, am incercat sa instalez windowsul de pe stick in timp ce windows-ul de pe hard era bootat, insa la restart imi dadea eroare cum ca, chipurile, nu gaseste partitia ssd-ului pe care vreau sa-l instalez.
Ulterior, am dat peste solutia de a schimba SSD-ul in AHCI din bios, insa cand intru in bios, acesta ma lasa sa schimb doar HDD-ul in AHCI, nu si SSD-ul...
La SSD totul e greyed out si imi arata doar ca e un Kingston de 128 gb.
Va rog mult sa ma ajutati. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Algo098 a răspuns:

Poate ca se va instala mai bine daca se scoate hdd-ul din laptop pe timpul instalarii windows-ului
.