| AndreiDV12345 a întrebat:

Salut am un laptop Asus nu stiu ce model faza e ca nu are baterie detasabila si fratele meu mai mic a varsat apa pe tastatura si a curs la conectorii de la baterie unde se vede putin negricios ca a facut un scurt. Acum cand apas sa se aprinda se aprinse ecranul normal si apare sigla Asus dar apoi se stinge ce pot sa fac? L-am uscat foarte bine acolo cu servetele si cu feonul.

Răspuns Câştigător
| Grosu_Valentin_1972 a răspuns:

Nu prea ai ce sa ii faci, daca a facut scurt, incearca sa schimbi bateria cu una compatibila, alta varianta nu vad