| SpedyKid a întrebat:

Am un laptop Asus ROG. Și am un loc pentru un ssd m.2 2280, și aș vrea să achiziționez unul:
https://m.emag.ro/......DQQ503BBM/
Întrebarea mea este: dacă instalez Windowsu pe el, atunci îmi rămâne loc să fac altă partiție de 1 Terra? De exemplu D?
Și dacă e așa, pot "rupe" din D să fac un dual boot cut Linux?
Mersi anticipat.
PS: Nu sunt așa priceput. Nu mă judecați...

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Man tu pui windowsul pe ssd care il imparti in doua C = 120 de gb, restul partita D, iar hardul care il ai acum eu l-am lasa asa https://imgur.com/a/V35E6
Am cumparat un ssd de 500 de gb, C windows, D jocurii, E datele =hardul de un 1tb

| SpedyKid explică (pentru RAY):

Ce greu mi să înțeleg

| RAY a răspuns (pentru SpedyKid):

Ce anume

| SpedyKid explică (pentru RAY):

Am scris, dar vad că telefonul meu "inteligent" nu a postat... Deci vreau să pun Windowsu pe ssd, ssdu să fie partiția C. Și nu vreau să fac o încă 2 partiții: D și E, numai D. In aia sa fie jocurile și datele, D-ul să fie ăla de 1 Terra. Și din ăla să rup câtva să fac un dual boot

| RAY a răspuns:

Pe partitia d poti instala linux desigur