| countingstars a întrebat:

Am un laptop Asus si atunci cand il pornesc se aude sunetul de pornire, dar ecranul nu se aprinde, ramane negru. Recent am bagat un usb in el, care cred ca era stricat pentru ca dupa aia laptopul s-a oprit si nu a mai mers deloc. L-am dus la service, pentru ca era in garantie si mi s-a spus ca avea ceva cu placa de baza, mi se pare, apoi l-au reparat si mi l-au dat inapoi. Dar acum nu cred ca e aceeasi problema, pentru ca se aude sunetul de pornire, iar daca ma uit foarte atent se vede ceva pe ecran, adica nu e chiar stins de tot. E ca si cum luminozitatea ecranului e foarte foarte mica, incat aproape ca nici nu iti dai seama ca e pornit. Am auzit ca poate fi de la lampa. Si e posibil ca cei de la service sa fi gresit ceva atunci cand l-am trimis sa-l repare?

3 răspunsuri:
| alex310 a răspuns:

Ai incercat sa bagi din nou sistemul de operare?

| DoarEu291 a răspuns:

Heiiii! incearca sa scoti si sa bagi iar bateria de la BIOS.O prietena de a mea asa a facut, si i-a mers.

| santusx a răspuns:

Scoate bateria din laptop si vezi ca pe spate(nu al bateriei si la laptop) este un orificiu mic (langa scrie reset), introdu prin acel orificiu ceva subtire(gen scobitoare cu varful taiat) si tine apasat 20 de secunde.