| Anonim99876 a întrebat:

Am un laptop Asus si nu mi se mai aprinde, seara mi-a mers, iar dimineata nu mi s-a mai aprins nici beculetul de la baterie, cum ca ar da semne ca se incarca, am schimbat si incarcatorul si nu e de acolo, care ar putea fi problema? Mufa de alimentare sau placa de baza? a gandesc ca se aprindea beculetul de la alimentare daca era placa dusa

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Defectiuni de-ale lor! Asa am patit si eu. Mai bine ii suni sa il repare, daca ai garantie sau sa suni la centrul lor https://www.asus.com/ro/support/.

| giulia283 a răspuns:

Marca Asus e cea mai proasta. Si eu am laptop Asus si nu e bun.

| Gafiţa_Ioana_1992 a răspuns:

Buna! incerca sa scoti bateria si sa alimentezi laptopul la curent fara baterie este posibil sa se fi dus bateria la el
Dar incerca si varianta asta si daca tot asa iti face insemna ca nu l ai dus la timp pentru o curatare si pentru a ii schimba pasta termo conductoare incerca varianta asta fara bateria lui

| Anonim99876 explică (pentru Gafiţa_Ioana_1992):

Bateria o are sub capac, nu cred ca o pot scoate.

| Gafiţa_Ioana_1992 a răspuns (pentru Anonim99876):

Incerca sa il duci la un specialist sa il rogi sa vezi care este problema, eu sunt sigura ca e din cauza bateriei.