| madabonyta a întrebat:

Salut, am un laptop compaq win Vista basic si, probabil, mi s-a stricat placa de retea. nu ma mai pot conecta la internet nici prin cablu nici Wi-fi. aveti vreo idee cum as putea testa placa asta, sau ceva sa stiu daca o pot rezolva fara service? multumesc anticipat

5 răspunsuri:
| RosataMarian a răspuns:

Salut. daca nu te poti conecta la internet mai verifica o data setarile pentru ca placa de retea e independenta de modulul wi-fi. verifica access pointul sau router depinde ce ai, sa fie configurt corect. Poti testa modulul wi-fi cu un telefon, faci o conexiune intre cele doua si vezi daca iti recunoaste.

| madabonyta explică (pentru RosataMarian):

E configurat bine pentru ca acum sunt conectata lamodem cu alt pc. nu as vrea sa merg la vreun service pentru ca imi rezolva o problema si imi creeaza alte 2. nu ma incredere. ma gandesc sa nu fie din setarile compului numai ca nu prea ma pricep sa il setez corect. am incercat sa schimb cate ceva dar..nimic.

| RosataMarian a răspuns (pentru madabonyta):

De la cine ai internetul?

| RosataMarian a răspuns (pentru madabonyta):

Incearca sa pui pe automat si Ip si DNS-ul

| madabonyta explică (pentru RosataMarian):

E modemul meu, nu sunt in tara dar oricum firma e buna