| Amaricai_Alexandru_1992 a întrebat:

Salut,am un laptop, cu placa video 920 mx 2 gb si Windows 10 Home. Deodată nu-mi mai apar opțiunile pentru placa video, iar când intru intr-un joc si selectez placa video dedicata, scrie in paranteza default si apoi imi da eroare. Am incercat sa-i dau disable apoi enable si n-a mers, apoi am incercat sa reinstalez driverul placii si n-a mers, ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Instaleaza-i driverele. Ai de obicei un CD/DVD si arata modelul placii pe el si scrie Support / Drivers.
Probabil au incercat sa se actualizeze, tu l-ai oprit/i-ai luat netul, si o dezinstalat sa nu faca prostii.

| Amaricai_Alexandru_1992 explică (pentru anonim_4396):

Deci,in dimineața asta,am dezactivat ambele plăci,integrata si dedicata,i am dat restart, am intrat in pc le am activat si a mers, probabil a fost un bug sau ceva. mersi oricum, sa stii ca îmi pică netul cam des, iar varianta ta s ar putea sa mi fie folositoare

2 răspunsuri:
| Mihail69 a răspuns:

Probabil placa ta video a fost arsa/stricata. Acest lucru se poate intampla cand tensiunea curentului este prea mare. Te sfatuiesc sa mergi la un service. Succes!