| Anonimu19 a întrebat:

Am un laptop cumparat recent pe care l-am luat cu 4GB RAM, eu gândidu-ma ca o sa duca jocurile pe care le joc eu: fortnite etc. Dar m-am inselat. In joc are frame drop-uri uriase si mult lag, chiar daca are niste componente decente: I5-8300 si GTX 1050. Intrebarea mea este: ar trebui sa renunt la garantia laptopului si sa dau doar 150 lei pe placuta de ram sau sa il duc in service dand 300 de lei cu tot cu serviciul si mi-l tine si aprox. 20 de zile la ei. Voi ce ati face?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Laptop-urile sunt utile cand trebuie sa duci o lucrare dupa tine si PC-ul este prea mare pentru a fi purtat dupa tine.
Pentru a face o lucrare serioasa sau pentru a te juca este mai indicat un PC, fiind mai ieftin, mai performant si mai stabil decat un laptop de configuratie identica.

| RAY a răspuns:

De la incalazire nu face asa ceva, memoria ram e cauza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca are treaba mare cu ramii.
E totusi un laptop. se incinge repede si nu raceste cum raceste un pc cu 2-3 coolere si carcasa.
Trebuia sa iti iei pc. nu laptop. Daca vroiai sa te si joci pe el.

| Tuca10 a răspuns:

Salut! Este vina la laptop, laptopul niciodată nu o sa se asemene cu un pc, eu am avut un laptop de la rog cu i7 generatia 7, placa video 1050 ti 2gb si 8 gb ram si tot aveam lag, LAPTOPURILE NU SUNT PENTRU JOCURI, eu zic să-l vinzi si sa ti cumperi un pc cu 4gb ram, un i5 si un 1050, nu te duce mai mult de 3500 lei, pe lângă asta daca acum are frame dropuri într-un an nu o sa ai mai mult de 50 fps, succes

| RobertRawr a răspuns:

Te joci cu el la incarcat?

| Anonimu19 explică (pentru RobertRawr):

Logic ca da. As putea zice ca nu sunt ramii, dar mai mult ca sigur sunt. Ce ma intereseaza pe mine sunt unele jocuri(Creativerse de ex.) care necesita mai mult ram(minim 6GB)