| Valentin_Iusti_1994 a întrebat:

Salut,am un laptop de aproape un an si de la un timp daca dau un restart pana se aprinde dureaza mult sau trebuie sai scot bateria ca sa se aprinda.Aseara m-am jucat ceva a mers totul bine fara nici o problema.De dimineata cand m-am trezit am vrut sa aprind laptopul si nu s-a intamplat nimic nu s-a aprins nici un bec nimi, am bagat incarcatorul si s-a aprins beculetul de incarcare acela unde este bateria si tot nimic nu s-a intamplat.Am incercat sa-l aprind cu incartator dar tot nimic, am citit ceva pe net ca e de la placa de baza.Eu foloseam laptopul cu incarcatorul chiar daca era incarcat si cu bateria in el pentru ca mergeau mult mai bine jocurile daca il scoteam mergeau foarte prost desi el un laptop foarte bun, inainte sa schimb windowsul nu aveam problema asta cu incarcataorul.

Va rog ajutati-ma, dau funda celui care ma ajuta spuneti-mi ce sa-i fac sau macar ce are sa stau si eu linistit ca am dat o groaza de bani pe el si acum sa se strice ar fi urat.

1 răspuns:
| BadassFox a răspuns:

Problema poate fi si de la hard disk dar si de la placa de baza. Consulta un specialist, sau daca mai ai garantie, du-l la magazinul de unde l-ai cumparat!