| jon987654321 a întrebat:

Salut,am un laptop Dell,acum cateva zile in urma l-am desfacut sa il curat, dar am rupt suportul acela mic negru care tine banda de la pad, acum nu functioneaza pad-ul folosesc un mouse..as putea inlocui acel suport sau gasi in gsm? si inca ceva cand eram cu placa de baza in mana a picat piesa asta http://imgur.com/a/ZOeLt nu am idee de unde, am incercat sa o pun inapoi dar parca nici nu era de acolo, mersi

Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

Spune te rog modelul laptopului pentru identificarea componentei. Cat despre conector, trebuie lipit altul la service. Eu am un Compaq care a fost desfacut de cineva care nu avea habar si avea mai multi conectori rupti. Am reusit sa refac conexiunile lipind fire foarte fine in locul benzii. Poti face si tu asta dar iti trebuie ceva scule si indemanare. Daca nu dispui de astea te duci la service si le explici ce ai facut si iti vor lipi conectorul (Ar trebuii sa te coste mai sub 100 de lei )

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Cand nu te pricepi, nu te bagi...asta e!

| jon987654321 explică (pentru K0sti):

Prin raspunsul tau sa inteleg ca nu te pricepi?