| wanted1 a întrebat:

Salut
Am un laptop Dell E6400
Problema e ca se încălzește prea tare dar si încărcătorul. E nou
Programul HWMonitor arata asa: Core 0: Value:45grade Min:39 iar maxim:59
Core 1: 47 grade Min: 37 iar maxim 67
Ce poate avea?
https://postimg.cc/gallery/msgrlkfi/ dovezi

3 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

De curatat de praf l-ai curatat?

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Cati gb de ram are si ce windows si ce antivirus folosesti la el?

| Anonim420420 a răspuns:

In privinta incarcatorului este ceva normal, pentru a scadea temperatura du te la power options - la profilul pe care l folosesti - show advanced settings si te duci la processor power management, minima o. Bagi la cat la suta vrei si maxima putin mai sus, gen 60 80, asta va scadea temperatura, iti recomand si un cooler.