| wanted1 a întrebat:

Salut.
Am un laptop DELL e6400 si se incalzeste tare iar ventilatorul merge la putere totala dar da putin aer cald. Incarcatorul iar se infoaca cand il bag la incarcat.Ce poate avea?

2 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Salut!
Este normal ca laptopul sa se incalzeasca.
Monitorizeaza temperatura procesorului ( folosind HWmonitor sau alte programe ). Daca temperatura este la ~50 de grade fara programe intensive deschise, atunci nu este problema.

Problema cea mai probabila ar fi praful, pasta termala uscata sau defectiune la sistemul de racire.

| wanted1 explică (pentru PainTech):

Este nou laptopul...