| iGoxi a întrebat:

Am un laptop Dell inspiron 3567 cu un i3-6006u 2.00GHz. As putea da overclock la procesor?
Daca da, cum?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

Sfat: nu face overclock la un laptop. Pe langa alte chestii speciale, overclock-ul necesita o racire mai buna a procesorului ceea ce la un laptop e greu de facut - eventual il tii in frigider sau chiar congelator :D

Daca totusi esti decis sa faci overclock la laptop:
1) pregateste-te (mental, financiar) pentru situatia in care il strici;
2) citeste aici: http://smallbusiness.chron.com/overclock-laptop-processor-57586.html

1 răspuns:
| BostanDaniel1974 a răspuns:

Daca laptopul e in regula nu tes sfatui da bine fie care face ce vrea