| costiceacristian200 a întrebat:

Am un laptop DELL pe care am procesor Intel Pentium Silver N5000 CPU @ 1. 10 GHz și pe el am windows 10 și știind că procesorul meu pe care îl am pe el este foarte slab și aș vrea să îi cresc puterea! Cum pot face asta? Multumesc!

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

1. Asiguri minim 4Gb RAM (daca laptop-ul permite), mai exact 2 memorii IDENTICE, in ambele slot-uri, daca laptop-ul este capabil de regim "Dual Channel". (cauta si citeste "Manualul Utilizatorului" de pe site-ul Dell)
2. In loc de Windows 10 instalezi Windows 7, preferabil de 64 biti
3. Setezi Windows-ul pentru viteza maxima (si animatii minime)

| GabiDumitrescu a răspuns:

Vad ca tot nu te linistesti. IL SCHIMBI. Laptopul cu totul, ca nu e upgradabil ala. AI INTELES?

| Frank51 a răspuns:

Acel laptop este facut special atat de slab, ca sa aiba autonomie mare si sa fie foarte ergonomic.

| flixbuster a răspuns:

Vinzi laptop-ul si iti cumperi unul mai bun.

| morfeo a răspuns:

E un rahat de laptop... nu ai cum sa ii maresti puterea. Sunt laptop uri super bune pe eMAG destul de ieftine.

| Ssssmokin a răspuns:

Procesorul vad ca merge pana la 2.7 si este quad. La procesor nu ai ce sa ii faci, in schimb, poti sa pui un ssd si sa adaugi mai mult RAM.