| Xenoverse a întrebat:

Am un laptop HP 15-g011sq si problema este ca porneste greu windows-ul, cum fac ca sa porneasca mai rapid windows-ul, dau funda.

7 răspunsuri:
| cinewa a răspuns:

Dai click pe start, cauti msconfig si dai click pe rezultat. Se deschide o fereastra. Dai click pe Startup. Debifezi programele care nu sunt importante (sunt programele care pornesc deodata cu windowsul). dai click pe Apply. O sa iti spuna ca trebiue sa se restarteze. Se va restarta. Daca ai noroc, o sa observi o imbunatatire semnificativa dupa ce se reporneste.

| AnisoaraM a răspuns:

Daca windows-ul porneste greu inseamna ca este virusat.In acest caz poti sa instalezi un AntiVirus sau sa-l descarci de pe un disc sau stic. Daca nu doresti prima varianta poti opta pentru schimbarea windows-ului vechi si instalarea unui windows nou mai bun, care functioneaza fara indoiala.

Răspuns utilizator avertizat
| octav005 a răspuns:

Pai schimba placutele de RAM. scaneaza cu antivirus.

| Xenoverse explică (pentru ramon2473):

Nu a mers, ce sa fac?

Răspuns utilizator avertizat