| anonim_4396 a întrebat:

Salut
Am un laptop HP 250 g4, i-am bagat windows 7 ultimate dar nu are drivere..la laptop nu am primit cd cu drivere. nu stiu cum sa le instalez, le am scoase pe pc de pe net dar nu ma lasa sa le bag pe CD. USB-ul de la laptop nu il citeste ca nu e instalat driver...macar placa de retea sa pot lua wifi..cum as putea sa le instalez? sad

12 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi cu un stick la un prieten. Downloadeaza de aici: http://h20564.www2.hp.com/....../readIndex
Daca nu ai Windows pe 64 bit trebuie sa-l schimbi.

| K0sti a răspuns:

Te duci si iei driverul de retea pe un stick de la un prieten, dupa care:
http://www.epasystems.ro/instalare-drivere-device-manager/

Greu nene...

| wanted1 a răspuns (pentru K0sti):

Degeaba. Ca nici ala sa-mi citeasca stick-ul nu e bagat. Am eu driverele pe PC dar nu stiu cum sa le bag pe CD. Cand dau sa le pun imi da eroare.

| K0sti a răspuns (pentru wanted1):

Nici nu-ti trebuie sa fie bagat, doar pentru USB 3.0, pentru 2.0 e implicit si functioneaza! Tu te auzi ce prostii vorbesti? Ai driverele pe PC, dar vrei sa le bagi pe CD laughing Pentru? La tine e cooperativa munca in zadar?

| Pool77 a răspuns:

Poftim de aici se scoate. Asta se foloseste in fiecare service.
https://drp.su/index.htm
Dai o bere.

| wanted1 a răspuns (pentru Pool77):

Problema e ca nu imi citeste USB'ul + nu e nici placa de retea instalata

| Pool77 a răspuns (pentru wanted1):

Pai nu ai nevoie de stick, de fapt stai asa ca nu ai nici ala de WIFI. Incearca prin cablu de net, daca asa merge. Ar trebui, in orice caz la windows 7 cum ai pus windows cu internet legat deja merge...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E problema la windows-ul instalat.Nu exista windows sa nu aiba driverul pacii de retea instalata/Adica dupa ce instalezi windows-ul sa nu poti intra pe internet. Normal dupa ce instalezi un windows trebuie sa instalezi internetul.Adica cablul sau sitck de internet. Imediat dupa asta poti intra pe Internet Explorer.E imposibil sa nu poti face asta. Daac poti intra pe Internet Explorer, cauti programul Driver Booster si il instalezi.Sacnezi cu el si dupa ce ti-a gasit toate driverele lipsa sau vechi, dai click pe Update si ti le descarca si instaleaza automat.Astea sunt drivere standard.

Daca tu nu poti intra pe Internet Explorer din cauza ca, zici tu, nu ai driverul de retea, atunci windows-ul nu este bun. cauti altul cu minimul de drivere instalate.Adica macar cel de retea ca dupa reinstalare sa poti intra pe Google si sa descarci ce am zis. Driver Booster iti detecteaza absolut toae driverle vechi sau lipsa, incusiv Wlan(ala de wifi). Daca tu zici ca nu te lasa sa bagi drivewrele atunci e clar ca windows-ul e praf. cauta altul.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sau bagi cablul de la wifi in laptop. Asa poti avea internet.

| Petrisor_Mihai_Mangu_2002 a răspuns:

Eu nu stiu sa pun o intrebare pe acest site da asta!

| Alexandru_Zamfir_1998 a răspuns:

Salut! Am un HP compaq cq58-300sq si am aceeasi problema. Aceste laptopuri nu mai au suport pentru windows 7. Pe site-ul producatorului vei gasi doar drivere pentru windows 8/8.1/10. Eu am instalat drivere pentru windows 7 cu ajutorul driver identifier (https://www.driveridentifier.com). Descarci executabilul, il instalezi dai scanare. Dupa asta o sa iti apara o lista a driverelor. Pentru orice eventualitate gasesti tutoriale pe youtube. Bafta! Poti incerca sa le descarci cu un telefon mobil cu android si un cablu usb. Selectezi la sharing internet optiunea "sharing usb"

| narcisionut1998 a răspuns:

3DPchip descarca.l iti ia automat toate driverele