| respectervl a întrebat:

Salut.
Am un laptop Hp Compaq nx6125 cu versiunea de bios 1.08
Am incercat sa instalez Windows Xp SP3 pe el si am urmatoarea problema:
Nu imi buteaza dupa cd-ul cu Xp butabil,
Am incercat sa setez din bios cd-romul prima optiune dar tot nu imi buzeaza dupa cd. Cd-romul functiona inainte.
Am mai incercat si cu Stick dar tot nu vrea.
Astept pareri

4 răspunsuri:
| jhonny999 a răspuns:

La unele modele Hp-compaq este necesara un test componente pentru a permite instalarea Windows.
Iti pun un material la dispozitie pentru documentare.
http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c01172593.pdf

| gelu1970 a răspuns:

Foloseste dvd extern sau incearca reset bios si apoi alegi boot din cd rom si vezi daca merge.

| pbsolver a răspuns:

Update firmware cd/dvd-rw?

| respectervl explică:

Va multumesc pentru raspunsuri, dar l-am facut pana la urma cu stick cu xp butabil folosind programul Rufus.