| Raulg2409 a întrebat:

Salut am un laptop HP probook 4740s, iar cand il bag la incarcat se aprinde beculetul dar cand apas e buton nu porneste. Iar la 10-15 minute se stinge si beculetul, stiti care ar fi cauza?

2 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Pai ia scoate bateria si baga direct alimentarea si dai drumu porneste. Daca da acumulatorul e dus si trebuie altul

Asa am patit si eu cu un HP, nici acum nu porneste. Am cautat pe net si am gasit urmatoarele cauze:
1.CMOS Battery (bateria de memorie) trebuie inlocuita;
2.Laptopul nu primeste destul curent, deci s-o fi stricat incarcator-ul;
3.In cel mai rau caz s-a ars un circuit de pe placa de baza. Nu conteaza cat este de mic circuitul, trebuie inlocuit sau schimbata placa de baza, altfel laptop-ul nu va mai porni.
Posibil sa fie una din cauzele de mai sus, dar nu sunt sigur. Cel mai bine il duci la reparat.