| anonim_4396 a întrebat:

sad
Am un Laptop, iar pana acum a functionat foarte bine, am pe el windows xp, si de vreo 2-3 luni am acelasi windows si merge bine.Acum,nici nu mai porneste, cand dau sa intru in el apare Windows Professional si cele 30 de secounde ce se scurg, si daca apas enter sa intru in windows imi apare un Blue Screen (ecran albastru) dupa care se da restart.Nu stiu ce sa fac...VA ROG AJUTATI-MA :-(( Multumesc anticipat! (poate nu m-am exprimat prea bine insa sper sa intelegeti)

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Baga un cd cu windows si dai un repair, dar cel mai bine ar fi format...BAD_POOL_HEADER pare de obicei cand se fac anumite update-uri la windows sau la drivere, probabil o mica incompatibilitate!

12 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Daca apare blue screen, e o cauza hardware sau probleme cu driveri! Citeste cu atentie ultimele randuri si vezi cauza.

| anonim_4396 explică (pentru ROB3RT89):

Intrebarea mea: Cum scap de ea?

| ROB3RT89 a răspuns (pentru anonim_4396):

In acel blue screen apare si cauza, daca nu zici ce scrie, nu am cum sa te ajut! Cum scapi?! SIMPLU! Citesti cu atentie ultimele randuri sa vezi cauza si remediezi.

| anonim_4396 explică (pentru ROB3RT89):

Scrie asa:
A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer.
BAD_POOL_HEADER

If this is the first time you`ve seen this stop error screen,restart your omputer. If tis screen appears again, follow these steps:

Check to make sure any new hardware or software is properly installes.If this is a new installation,ask your hardware or software manufacvturer for any windows updates you might need.

If problems continue,disable or remove any newly installed hardware or software. Disable BIOS memory options such as caching or shadowing.If you need to use safe Mode to remove or disable components, restart your computer, press F8 to select Advanced Startup Options, and then select Safe Mode.

Technical information:
*** STOP: 0x00000019 (0x00000020,0xE1078f70,0xE1079360,0x0C7E5040)

Insa problema e ca nu pot intra in windows nici in Safe Mode.Tot apare blue screenu, insa se reseteaza repede PC-ul...ce pot face? sad

| anonim_4396 explică (pentru ROB3RT89):

Problema este ca nu pot sa-l instalez deoarece nu pot porni laptopul! sad si cand dau sa fac windowsul la un moment dat trebuie sa intrii in desktop... Si apare blue screen of death atunci... :-( Oricum ai funda, dar te rog raspunde-mi mersi

| ROB3RT89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Formatezi tot hdd-ul! Dupa ultimul restart nu o sa-ti mai apara blue screen si nici probleme nu o sa mai ai! Ps verfica si piesele, daca soclu-rile sunt pline de praf, nu fac contact bine si e stresant sa iti apara mereu blue screen...

| Ola43 a răspuns (pentru ROB3RT89):

Si cum se poate formata hdd-ul?

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Ola43):

Foarte simplu, ai nevoie de un cd/dvd bootabil cu windows!
1.Bagi cd/dvd-ul si dai restart iar cand apare "pres any key"dai enter sau ce tasta vrei.
2. Dupa ce se incarca dai enter pentru a continua, apoi apesi tasta f8(i agree) si apoi selectezi partitia "C" si dai format ntfs(a treia)si apoi pentru a formata apesi tasta "f"
3.Se formateza, se restarteza si apoi se instaleza windows-ul automat, mai treci numele si bifezi automatic update! Asta a fost pentru windows xp.
Pe windows vista, 7 si 8 sunt in principiu cam aceias pasi.
1. Dupa ce se incarca seletezi limba si dai instal now.
2.Seletezi cusotum advanced(a doua) si astepti se se incarce.
3.Selectezi partitia "C" si dai advanced si format. Dupa ce se instaleza sletcezi prima optiune(use recommendet settings) dai next si selectezi home network.
Cam asta a fost.
P.s daca nu iti boteza, intri in bios si la third boot device slectezi cd/dvd.

| Ola43 a răspuns (pentru ROB3RT89):

Problema mea este ca atunci cand zici tu sa dau enter inainte de f8, dau enter si imi apare eroare bad_pool_header si nu stiu ce pot face

| ROB3RT89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Baga un cd cu windows si dai un repair, dar cel mai bine ar fi format...BAD_POOL_HEADER pare de obicei cand se fac anumite update-uri la windows sau la drivere, probabil o mica incompatibilitate!

| skama18 a răspuns:

Reinstaleaza windowsul

| HipHop4Life a răspuns:

Reintaleaza windowsu.
Poti face un stick bootabil, uite aici un tutorial: http://pcguide.ro/......sau-7.html

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar nu ma lasa sa instalez windowsu... apare ala,,,,,, in timpu instalari