| claudiu152 a întrebat:

Am un laptop Lenovo G50-30 si am windows 7 ultimate cu 32 biti. Faza e ca majoritatea driver-elor merg instalate doar cu 64 biti(chipset video,WAN, etc.).
Am incercat sa instalez windows 7 professional 64 biti si windows 8.1 Pro 64 biti dar imi zicea ca nu e compatibila o versiune de 64 biti pe una cu 32 biti.
Si intrebarea este: Cum upgradez windows-ul la 64 biti?
Cine ma ajuta ii voi da funda la toate intreebarile mele!

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Trebuie sa schimbi procesorul, deoarece procesorul este de 32 sau 64 biti.
Deci daca ai procesor de 32 de biti atunci si windowsul sa fie de 32 biti; iar daca procesorul este de 64 de biti, atunci si windowsul sa fi obligatoriu de 64.

| Jipa95 a răspuns:

Esti chior sau nu vezi la suport ca exista driveri si pe 32 biti?
http://support.lenovo.com/......ook-lenovo
Daca vrei a treci pe 64 biti, reinstaleaza windows-ul cu unul pe 64.

| claudiu152 explică (pentru Jipa95):

Am cautat deja acolo, eu vreau in principal pentru chipset si nu e nici unul de 32 biti

| gelu1970 a răspuns:

Cel mai sanatos si mai curat e sa iti instalezi un windows de 64
de ce naiba ai instalat unul de 32?

| claudiu152 explică (pentru gelu1970):

Nu eu l-am instalat l-a instalat altcineva