| Şişu_David_1982 a întrebat:

Salut, am un laptop Lenovo ideapad 100-15IBD de vreo 9 luni
Aseara, stateam pe Facebook, cand dintr.o data s-a inchis(nu l.am busit si nu mi-a aparut nici blue screen sau alte semne de vreun atac de la virusi sau.). Cand incerc sa.l aprind, se aprinde ledul de la cameră si cel de la power, dar se sting imediat, iar cand il bag la incarcat, se aprinde si ledul de la baterie, ssmn ca incarca, dar pe ecran nu afiseaza nimic.Nu se aude nici ceva suspect, gen gajait d.ala de hdd bătrân. Aveti idee ce ar putea fi?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Trebuie trimis in garantie

| Şişu_David_1982 explică (pentru RAY):

Are pe el niste fisiere foarte importante, oare as putea lasa un mesaj ceva pe un biletel in cutie?

| RAY a răspuns (pentru Şişu_David_1982):

Salvezi pe un stik, nu poti cere asa ceva

| Şişu_David_1982 explică (pentru RAY):

Cum sa pun mă pe stick, n.auzi ca nu se aprinde?

| RAY a răspuns (pentru Şişu_David_1982):

Asta e pierzi totul, nu poti cere asa ceva, cei de la service nu au timp, chef sa isi salveze datele, in garantie scrie clar ca nu raspundem pentru datele dvs

| Nicorici_Cosmin_1998 a răspuns:

Si eu am aproximativ problema aceasta, la mine problema era că din cauza încărcătorului a făcut scurt și să ars hard discul. La tine poate fi problema de la alt ceva, totuși trebuie dus la reparat. Trebuie sa menționez că la mine nu îmi apare nimic chiar daca îl bag la încărcat.