| catalinasd a întrebat:

Am un laptop Lenovo ideapad 300, care are windows 10 pe el si nu imi merge touchpad, laptopul este nou, este o modalitate de al debloca cu ceva taste.
Dau funda?

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Normal, că după ce că ai dat pe laptop cu cel puțin 300 lei mai mult numa ca are Windows „gratis" pe el, Windows-ul mai e și instalat în bătaie de joc(prost) și ne optimizat pentru hardware-ul laptop-ului tău.Vezi în manualul de utilizare care sunt tastele rapide de activare/dezactivare a touchpad-ului. Dacă nici așa nu funcționează vezi din setările Windows ca touchpad-ul să fie activ. Dacă e activ atunci probabil că în timpul instalării sisitemului de operare să nu se fi instalat driverii.Succes

| catalinasd explică (pentru DeyCj):

Laptopul este nou, am dat 600 de euro pe el si are windows instalat corect si foarte bine, are toate dar nu gasesc tastele pentru a debloca touch pad

| K0sti a răspuns:

Si asa e o porcarie, incomod de lucrat! Vezi ca ai o tasta care-l opreste si porneste, caut-o!