| anonim_4396 a întrebat:

am un laptop Lenovo ideapad 330 (nou), am instalat windows 10 64 bit home pe el, nu gasesc pe nicaieri driverul wifi sa il pot instala ca apoi sa instalez restul driverelor, nici macar pe site la Lenovo, imi da eroare la instalare. ceva idei?

Răspuns Câştigător
| ziftode a răspuns:

Ce legatura OARECARE are telefonul cu driverul wifi?!?!?
e clar ca omul a pus laptop-ul pe wired (fir) si a instalat toate driverele
CU CE E MAI BUN TELEFONUL?!?

raspuns la intrebare:
trebuie sa aflii exact ce wifi ai, pentru asta cauta pe google:
hwinfo
apoi du-te pe network/wifi si acolo iti spune exact, dupa care cauta-l pe google, eventual pe pagina de la Lenovo, sa fii atent ca pot fi mai multe drivere, din cauza ca acelasi laptop poate sa aiba placi wifi diferite (placa wifi e una dintre putinele componente care pot fi schimbate dintr-un laptop)

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Networking: Wireless LAN (1)
https://pcsupport.lenovo.com/....../downloads
Daca nu merge, instaleaza driverul prin Compatibility Mode (driver compatibil cu Xp, Windows7).
https://www.groovypost.com/......lity-mode/

| Lucian2473 a răspuns:

Descarci in telefon programul 3DP net apoi conectezi telefonul la laptop si rulezi programul. Iti va instala un driver wifi.

| Lucian2473 a răspuns (pentru ziftode):

Bai, lasa-ma si nu ma mai freca la icre, te rog. Am spus ca 3DP net sa fie descarcat in telefon si apoi instalat in pc, pentru ca nu poate descarca altfel. „Cu ce e telefonul mai bun?" Telefonul descarca program in lispa altui pc.

| ziftode a răspuns (pentru Lucian2473):

Sa nu te mai frec la icre, wow
cred sincer ca ai nevoie de ajutor profesionist!
DE CE NU SE POATE DESCARCA DECAT PE TELEFON?!?
DE CE NU SE POATE DESCARCA DE PE CABLU DE RETEA INFIPT DIRECT IN LAPTOP?!?

bati campii, la un nivel INCREDIBIL!

| ziftode a răspuns (pentru Lucian2473):

Ce legatura OARECARE are telefonul cu driverul wifi?!?!?
e clar ca omul a pus laptop-ul pe wired (fir) si a instalat toate driverele
CU CE E MAI BUN TELEFONUL?!?

raspuns la intrebare:
trebuie sa aflii exact ce wifi ai, pentru asta cauta pe google:
hwinfo
apoi du-te pe network/wifi si acolo iti spune exact, dupa care cauta-l pe google, eventual pe pagina de la Lenovo, sa fii atent ca pot fi mai multe drivere, din cauza ca acelasi laptop poate sa aiba placi wifi diferite (placa wifi e una dintre putinele componente care pot fi schimbate dintr-un laptop)