| Dragonasu474747 a întrebat:

Am un laptop Lenovo legion y512 de aproximativ 1 an jumate. Prima data a mers foarte bine apoi dupa 1 an a inceput sa se blocheze si tot apareau incontinuu erori de la windows(windows 10) am reinstalat windows-ul (10 pro) iar acum nu merg mai deloc jocurile. De exemplu am 8 fps-uri in League of Legends.Nu stiu ce poate sa aiba.

4 răspunsuri:
| Vl4dootz a răspuns:

Ai instalat driverul pentru placa video?

| Dragonasu474747 explică (pentru Vl4dootz):

Salut, nu prea le am. Un prieten mi-a facut windows-ul, imi poti spune cum sa verific daca am driverul?

| Vl4dootz a răspuns (pentru Dragonasu474747):

Intai trebuie sa afli ce placa video ai. Apasa butonul windows + r de pe tastatura si iti va aparea comanda run, apoi scrii dxdiag si apesi enter, dupa dai click pe Display si acolo iti va arata modelul placii tale video

| CM7YRE a răspuns (pentru Dragonasu474747):

Verifica cu Driver Easy sau 3dchip sau orice alt program doresti, si o sa ti le poti actualiza/instala.