| FuNNy121431 a întrebat:

Am un laptop Lenovo si mi-a cazut mufa de alimentare. Tin sa precizez ca nu imi incarca doar daca il puneam intr-o anumita pozitie in sus. Laptopul este in garantie. Daca il duc la service poate sa ii puna o mufa noua? Sau ma va costa bani?
Multumesc

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Dul la garantie dar te va costa, deoarece defectul este provocat de tine, tu ai rupt mufa, ăsta nu e defect de fabricant, daca era displayul ars de la sine sau probleme cu unitatea dvd atunci da, ti l schimba sau repara gratuit, asa te costă si atentie nu il face nimeni pe loc, il lasi acolo citeva ore sau zile, depinde ce timp au ăia din service.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar cum a cazut mufa aia? ca nu e din plastilină, ai tras tu ca ăla de ea ai rupto din laptop? sau e mufa de la alimentator? Ca daca e din laptop ruptă poate ai bulit si placa daca ai tras ca ciobanul de ea, deci care mufă ai rupt o? Aia din laptop? sau mufa de la incărcatorul laptopului?

| Violleta2022 a răspuns:

Cand il duci la reparatie trebuie sa te astepti sa si platesti bani, nu crezi? Toate servicile se platesc.

| gelu1970 a răspuns:

Daca cei de la service constata ca ai stricat tu mufa, o schimba dar trebuie sa platesti. daca poti sa ii convingi ca s-a "defectat" singura, atunci trebuie sa o repare gratuit.

| FuNNy121431 explică:

Cum sa platesc dac e in garantie? Chiar nu ganditi? L am dus si l am lasat acolo la ei si o sa ma duc peste cateva zile sa vad ce au spus am rupt ope cea din laptop. Laptopul merge fara probleme.